فروش خودرو
ثبت نام / ورود
ورود به سایت
ثبت نام نکرده اید ؟ اینجا کلیک کنید
تکمیل ثبت نام
قبلا ثبت نام کرده اید ؟ وارد شوید
قیمت خودرو

لیزینگ و پیش فروش خودرو

لیزینگ خودرو | leasing a car نوعی اجاره به شرط تملیک در صنعت خودرو است یکی از بهترین ترجمه ها برای واژه ی لیزینگ، "اجاره اعتباری" است .به علت کاربردی بودن این روش نوآوری های بسیاری خصوصا در صنعت لیزینگ خودرو به وجود آمده است.
نحوه ی اجرای این فرآیند را می توان اینگونه توضیح داد : در مورد خودرویی خاص قراردادی منعقد می شود که به موجب آن بعد از مدت معین شده در قرارداد لیزینگ و پرداخت به اصطلاح اقساط یا اجاره، خودروی مذکور به شخص اجاره کننده واگذار می شود و از این پس صاحب خودروی لیزینگ شده مستاجر قبلی آن می باشد
به نوعی لیزینگ خودرو را می توان همان فروش اقساطی خودرو دانست با اندکی تفاوت در قرارداد منعقد شده فی مابین دو طرف.
لیزینگ انواع مختلفی دارد که در مقام بیان می توان آن را به لیزینگ عملیاتی ، لیزینگ سرمایه ای یا اجاره اعتباری ، لیزینگ کمک فروش ، لیزینگ اهرمی یا سه جانبه و لیزینگ خرید و اجاره مجدد تقسیم بندی کرد
مزایای لیزینگ در بخش خودرو را می توان اینگونه بیان کرد :
1- صرفه جویی در بکارگیری منابع مالی برای فرد خریدار
2- انعطاف پذیری مطابق شرایط و انتظار خریدار
3-سهولت نسبی در مقایسه با سایر روشهای استقراض در مقایسه با لیزینگ
4-امکان جایگزینی دارایی های جدید
در سالهای اخیر شرکت های زیادی تحت عنوان لیزینگ و واسپاری و ... در ایران تاسیس شده که البته بسیاری از آنها دارای مجوز رسمی از بانک مرکزی نمی باشند ولی تحت عنوان شرکت هایی که خودرو را به صورت اقساطی می فروشند ، مشغول کارهستند و خودرو لیزینگ می کنند.
ما در این بخش شرکت هایی را که حتی مجوز رسمی در این بخش را ندارند را هم معرفی می کنیم و به موضوع اعتبار سنجی و مجوز های شرکت های لیزینگی وارد نمی شویم.
هیچ موردی یافت نشد !