فروش خودرو
ثبت نام / ورود
ورود به سایت
ثبت نام نکرده اید ؟ اینجا کلیک کنید
تکمیل ثبت نام
قبلا ثبت نام کرده اید ؟ وارد شوید
قیمت خودرو

از دید خود مطمئن شویدتا ایمن باشید

آیا چراغ‌های خودروی خود را ایمن کرده ای

وقتی بحث از نگهداری خودرو و ایمنی خود و سرنشینان می‌شود چراغ‌های جلو مهم و اساسی هستند زیرا اولین لایه‌ی دفاعی شما هستند. هر ثانیه‌ای که در پشت فرمان باشید و نتوانید ببینید، نمی‌توانید واکنش نشان دهید.

وقتی روغن خودرو را عوض می‌کنید، لاستیک‌ها را نو می‌کنید و بیمه را تمدید می‌کنید، همان شرایط برای چراغ‌های خوب نیز برقرار است. این مورد یکی از بهترین راه‌ها برای حفاظت خود و خودرویتان است.

دمای رنگ، روشنایی، زاویه و حتی ارتفاع چراغ‌های جلو نقشی اساسی در چگونگی دید شما و چگونگی دیده شده در جاده بازی می‌کنند. انحراف حتی 1 درجه‌ای چراغ‌های جلو دیده شدن شما توسط رانندگان دیگر را تغییر خواهد داد و توانایی شما برای دیدن اجسام مقابل را دست‌خوش تغییر خواهد کرد. در خودروهایی با سن بیش از 5 سال احتمال انحراف چراغ‌ها دو برابر است.

اگر چراغ‌های کنونی خودرویتان رضایت‌بخش نیست، می‌توانید چراغ‌های بهتری را جایگزین نمایید. چراغ‌های بهتری در بازار وجود دارند که نور شفاف‌تر و سفیدتری را ایجاد می‌کنند و در مقایسه با کاسه چراغ‌های پایه، تابش‌های خیره‌کننده را کاهش می‌دهند. این چراغ‌ها به شناسایی راننده و واکش سریع‌تر آن در برابر شرایط خطیری چون مواجهه با حیوانات کمک می‌کنند. نور سفیدتر همچنین کنتراست را بهبود می بخشد و تشخیص اشیا را در کنار جاده آسان‌تر می‌کند.

طبق مطالعه‌ی صورت گرفته توسط دانشگاه lowa،بیست تا 50 درصد کاهش در نوردهی چراغ‌ها باعث افزایش 90 درصدی امکان تصادف می‌گردد. این مطالعه را در کنار نتایج مطالعه‌ای دیگر قرار دهید که می‌گوید تقریباً نصف کل تصادفات در شب رخ می‌دهد، علیرغم اینکه 25 درصد ترافیک کمتری در جاده وجود دارد.

برچسب ها : ایمنی خودرو
به اشتراک بگذارید :

نظر شما