فروش خودرو
ثبت نام / ورود
ورود به سایت
ثبت نام نکرده اید ؟ اینجا کلیک کنید
تکمیل ثبت نام
قبلا ثبت نام کرده اید ؟ وارد شوید
قیمت خودرو

10 مورد از آفرود با سواری لکسوس می آموزیم

فکر می کنم وقتی حرفی از آفرود زده می شود ذهنتان به سمت خودروهای جیپ و لندروور می رود اما لکسوس نیز شاسی بلندهای آفرودی می سازد و شاید ذرست این باشد که کمپانی مادر یعنی تویوتا آفرود را می‌شناسد و لکسوس نیز از همه‌ی تجارب تویوتا سود برده و با ساخت نمونه‌های لوکس‌تر این موارد را بهبود بخشیده است.و خودرو های آن کاملاً این توانایی را دارند که به آسانی از صخره‌های بلند عبور کند به طوری که آب از آب تکان نخورد

خوشبختانه شاسی بلندهای لکسوس یک جایگزین قابل‌اعتمادتر نسبت به لندروور هستند زیرا به همان اندازه قابل تواناتر بوده و نیازی ندارند تا زمان زیادی را در تعمیرگاها سپری کنند.

ما اخیراً یک روز را با لکسوس LX 570 در صحرای اورگون سپری کردیم و این 10 مورد را از آفرود با سواری لکسوس یاد گرفتیم.

  1. لکسوس فوت‌وفن آفرود را می‌داند 

درست‌تر این است که کمپانی مادر یعنی تویوتا آفرود را می‌شناسد و لکسوس نیز از همه‌ی تجارب تویوتا سود برده و با ساخت نمونه‌های لوکس‌تر این موارد را بهبود بخشیده است. لکسوس اصرار دارد که واژه‌ی “وسیله‌ی نقلیه‌ی کاربردی لوکس” را ابداع نموده است. تویوتا برخی خودروهای آفرود اسطوره‌ای نظیر FJ، لندکروز،4Runner و تاکوما را ساخته که در مسابقات و برخی رخدادهای آفرود سنگین موفقیت‌های خوبی را به دست آورده‌اند.

لکسوس با ساخت شاسی بلند های خود نمی‌گوید که ساخته‌هایش می‌توانند از کوه بالا بروند اما هدف آن اعتماد به نفس است که

لکسوس می‌خواهد تا راننده‌ها احساس اعتمادبه‌نفسی داشته باشد که بتوانند از هر چیزی رد شوند. جالب اینکه محبوب‌ترین بازار برای لکسوس LX 570 بازار خاورمیانه است، جایی که صحراهای شنی عظیم و زمین های صعب‌العبور انتظار این شاسی‌بلند فول سایز را می‌کشد

    2.کنترل خزش در برابر ترمز پیشرانه

لکسوس LX 570 2016 با سیستم کنترل خزش عرضه می‌شود که همانند یک کروز کنترل برای آفرود است. این سیستم بالا یا پایین رفتن خودرو در شرایط سخت را کنترل و آسان‌تر کرده بنابراین نیازی نیست تا درباره‌ی تنظیم استفاده از ترمزها نگران باشید. این سیستم از حسگرها و ABS خودرو به منظور حفظ آرامش و پایداری خودرو در زمین‌های ناهموار استفاده می‌کند. اگر پیش از این هرگز از کرال کنترل استفاده نکرده‌اید باید گفت که سیستم می‌تواند کمی اعصاب‌خردکن باشد زیرا مجبورید یاد بگیرید به خودرو اعتماد بکنید. استفاده از پدال لازم نیست و فقط باید فرمان را در دست گرفت. این سیستم همچنین صدای ترسناکی دارد که همانند خرد شدن چیزی و یا خراش انداخت سنگ‌ها روی خودرو است اما در واقع این صدا به عملکرد ABS و تنظیم ترمزها مربوط می‌شود. سیستم لکسوس همچنین قابل تنظیم است بنابراین شما می‌توانید با توجه به شرایط وجود میزان عملکرد آن را تنظیم کنید.

دیگر راهی که با آن می‌توانید به آسانی از تپه‌ها پایین بیایید این است که حالت 4-low را انتخاب کرده و LX به‌صورت دستی در دنده یک قرار دهید. با این کار از مزیت ترمز پیشرانه‌ی گیرای خودرو سود می‌برید و با این سیستم خودرو به آرامی از تپه‌ها پایین می‌آید. برتری این روش نسبت به کرال کنترل این است که راننده کنترل بیشتری داشته و صدای ترسناک حالت اول نیز تولید نمی‌شود.

این دو سیستم با دیفرانسیل مرکزی قفل شونده و سیستم تعلیق قابل تنظیم ترکیب می‌شوند. سیستم تعلیق لکسوس می‌تواند ارتفاع خودرو از سطح زمین را افزایش می‌دهد و حالت‌های متفاوت را برای سطوح مختلف انتخاب می‌کند. سیستم کنترل کشش چهارچرخ فعال نیز LX را به یکی از بهترین آفرودرها تبدیل می‌کند.

    3.دوربین 360 درجه بسیار مفید است

دوربین 360 درجه در هنگام آفرود ارزش بسیار بالایی دارد. بله شما هنوز هم می‌توانید سرتان را از پنجره بیرون بیاورید اما داشتن دوربینی که در جلوی خودرو واقع شده دیدن آنچه که در جلوی سپر است را بسیار آسان می‌کند.

همچنین با اینکه LX دوربین‌های بخش کناری نیز دارد اما نیاز دارید تا آینه‌های کناری را تنظیم کنید بنابراین می‌توانید بغل خودرو را نیز ببینید. در اینجا اهمیتی به نقاط کور نمی‌دهید و تنها به آینه‌های کناری نیاز دارید تا برای دوری جستن از اشیایی که روی خودرو خراش می‌اندازند به آن‌ها نگاه کنید.

4.برخی مواقع عبور از روی موانع بهتر از عبور از کنار  آن‌هاست

اگر صخره یا مانع بزرگی را دیدید به گزینه‌های پیش روی خود نگاهی بیندازید. اگر تلاش کنید تا از کنار آن عبور کنید شاید بیش‌ازاندازه به صخره نزدیک شوید و اگر تیز باشد شاید باعث پاره شدن دیواره‌ی لاستیک شوید که خبر کاملاً بدی است. گاهی اوقات گزینه‌ی بهتر عبور از روی این مانع است. اگر ارتفاع کافی از سطح زمین دارید از روی آن رد شوید.

    5.انگشت شست

در هنگام آفرود انگشتان شست خود را داخل حلقه فرمان نگه ندارید. انگشتان خود را خارج از فرمان نگه داشته و بدانید که در هنگام آفرود ممکن است که فرمان بر اثر برخورد با صخره یا مانعی بزرگ به‌طور ناگهانی بپیچد و نمی‌خواهید که انگشتتان با وضعیتی که دوست ندارید مواجه شود.

    6.گردش در دایره‌ی تنگ‌تر؟ مشکلی نیست؟

LX 570 2016 ویژگی دستیار گردش دارد که وقتی فعال شود به منظور کمک به کامل کردن یک گردش تنگ‌تر سرعت حرکت چرخ داخلی را کمتر می‌کند. واقعاً دیدن اینکه خودرویی به این بزرگی چگونه دور می‌زند شگفت‌انگیز است. ما می‌خواستیم از یک محدوده‌ی خمیده که توسط درخت‌ها احاطه شده بود عبور کنیم. بخش پشتی خودرو احساس چرخش حول پیچ را دارد. اگر این سیستم نبود باید با سه فرمان پیچ را طی می‌کردیم.

   7. نرم، پایدار و آرام

این یک مسابقه نیست و یک آفرود موفق به معنی عدم برخورد به چیزی و به دردسر نیفتادن است. رانندگی نرم، آرام و پایدار به شما کمک می‌کند. حرکت‌های ناگهانی می‌تواند شانس به مخمصه افتادن شما را افزایش دهد. با چنین حرکاتی کشش خودرو را از دست می‌دهید و بدانید که کشش دوست شماست.

  8.  گشتاور زیاد مفید است

لکسوس از یک پیشرانه‌ی 8 سیلندر 5.7 لیتری با قدرت 383 اسب بخار و از آن مهم‌تر گشتاور 546 نیوتون متری بهره می برد. این میزان قدرت از طریق گیربکس 8 سرعته اتوماتیک به هر چهار چرخ منتقل می‌شود. تمامی این گشتاور و سیستم چهارچرخ محرک تمام‌وقت در مواجه با زمین‌های سخت و خشن به کار شما می‌آید.

    9.زنان قدرت خرید زیادی دارند

معمولاً زمانی که من در رویدادهای خودرویی حضور می‌یابم تنها نماینده‌ی خانم‌ها هستم. این بخشی از ماهیت مردانه‌ی این صنعت است. این رویداد آفرود هرچند در همراهی با دوستان زیادی برگزار گردید. چرا لکسوس باید خانم‌ها را به چنین رویدادی بیاورد؟ زیرا تحقیقات نشان داده که خانم‌ها قدرت خرید بسیار زیادی دارند و این یک پیوستگی مستقیم با رانندگی مردم و تصمیم‌های آن‌ها برای خریدهای مهم دارد.

    10.لکسوس کارهای زیادی برای کمک به کودکان و محیط‌ زیست انجام داده است

لکسوس بیشتر از خودروهای هیبریدی به کمک محیط زیست آمده است. این کمپانی 10 سال پیش تیم‌های مدرسه‌ای را برای آغاز چالش اقتصادی لکسوس گرد هم آورده و دنبال دانش آموزان مستعد برای مواجه با مشکلات و چالش‌های زیست‌محیطی است. تیم‌های برنده کمک‌هزینه‌ی تحصیلی دریافت می‌کنند و برخی از یافته‌های آن‌ها حتی به کاخ سفید نیز راه پیدا می‌کنند. در طول 10 سال گذشته لکسوس بیش از 5 میلیون دلار را به دانش‌آموزان و تیم‌های برنده‌ی مدرسه‌ای پرداخت کرده است.

برچسب ها : آفرود ، لکسوس lx 570
به اشتراک بگذارید :

نظر شما