فروش خودرو
ثبت نام / ورود
ورود به سایت
ثبت نام نکرده اید ؟ اینجا کلیک کنید
تکمیل ثبت نام
قبلا ثبت نام کرده اید ؟ وارد شوید
قیمت خودرو

کیفت خودرو هایی داخلی حدود 70 درصد پایینتر از خودرو هایی خارجی می باشد

تحقیقات نشان داده است  کیفت خودرو های داخلی یک سوم خودرو های خارجی میباشد. در ایران به طور متوسط 4.6 خودرو از 100 خودرو در سه‌ماهه اول دچار نقص فنی می شوند این در‌حالی است که متوسط این عدد در دنیا 1.5 است. این عامل سبب مراجعه چندین مرتبه در تعمیر گاه ها می شود که در این شرایط مسلماً نارضایتی افزایش می‌یابد.

از طرفی در گذشته نمره منفی هر خودرو مشخص می‌شد که نشان می‌داد هر خودرو در کدام بخش چه تعداد ایراد فنی دارد، حالا این روند گزارش‌دهی از نمره منفی به ستاره مثبت تغییر کرده است. بهترین وضعیت هم دریافت پنج‌ستاره ایمنی است. بر اساس بررسی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران از پنج‌ستاره کیفیت، تنها چند خودرو توانسته‌اند سه‌ستاره ایمنی را به دست بیاورند.

آخرین گزارش منتشر‌شده از وضعیت کیفیت خودروهای ساخت داخل بیانگر آن است که از میان 33 مدل خودرو سواری تولید‌شده در ایران هیچ کدام موفق به کسب درجه کیفی چهار و پنج‌ستاره نشده‌اند.

بر اساس این گزارش، در خرداد‌ماه گذشته دو خودرو پژو 206 صندوقدار و کیا سراتو که به ترتیب در ایران‌خودرو و سایپا به تولید می‌رسند، با افت کیفی مواجه شده‌اند؛ به طوری که پژو 206 صندوقدار از درجه کیفی دو ستاره به یک ستاره و کیا سراتو از درجه کیفی سه‌ستاره به دو‌ستاره سقوط کرده‌اند. در این میان خودرو جک اس5 تولیدشده در کرمان‌موتور، از درجه کیفی یک‌ ستاره به دو‌ ستاره ارتقا داشته است.

همچنین در ساخت برخی از خودرو های  تولیدی در ایران از قطعات چینی یا هندی استفاده می‌شود‌.

که دلیل این مشکل در صنعت خودرو ایران نداشتن پلت‌فورم مدرن برای طراحی محصولات جدیدش است. پلت‌فورم به مجموعه شاسی، گیربکس، موتور و سیستم تعلیق خودرو گفته می‌شود. ایران طی سال‌های اخیر تنها توانسته است به دانش طراحی موتور با کمک مشاوران آلمانی دست پیدا کند، مهم‌ترین خصوصیت دنا هم استفاده موتور طراحی شده EF7 در ایران است. به غیر از این خودروها باقی محصولات تولید‌شده در ایران با ساخت داخل بالا تنها توانسته‌اند یک ‌ستاره کیفیت را کسب کنند که این خود نشان از عمق بحران کیفیت در خودرو‌های ایرانی دارد. تمامی این خودروها دارای تکنولوژی 30 ‌سال پیش هستند.

پژو ۴۰۵، پژو پارس‌، انواع محصولات پراید و خودرو تیبا که بر پایه خودرو پراید و ریو توسعه یافته تنها یک ‌ستاره کیفیت کسب کرده‌اند.

همچنین دانش فنی برخی از قطعه‌سازان ایران که هنوز به روش مهندسی معکوس قطعه تولید می‌کنند، سبب کاهش کیفیت در این محصولات شده است.

 از طرف دیگر کیفیت قطعاتی که تعمیرگاه‌ها بر روی خودروها استفاده می‌کنند نیز در برخی موارد مطلوب نیست و موجب می‌شود مصرف‌کنندگان مجبور شوند چندین بار برای یک ایراد به تعمیرگاه مراجعه کنند که این امر نیز بر نارضایتی آنها دامن می‌زند.

یکی دیگر از مشکلاتی که صنعت خودرو ایران با آن در زمینه کیفیت دست به‌گریبان است، حضور پرتعداد شرکت‌های چینی است‌. که دارای حداقل کیفیت، یعنی یک ‌ستاره هستند‌.

البته علت اصلی کیفیت پایین خودرو‌های تولید‌شده در ایران به دلیل بازار غیر‌رقابتی ایران است. در بسیاری از بخش‌های بازار عملاً مردم چاره‌ای جز خرید خودروهای بی‌کیفیت و یک‌ ستاره ندارند، مثلاً در بازه خودروهای زیر 30 میلیون تومان مردم مجبور به خرید خودرو پراید و تیبا هستند. نبود رقیب هم سبب شده، برای خودرو‌سازان ایرانی چندان گزارش‌های ارائه‌شده درباره کیفیت پایین محصولاتشان مهم نباشد چرا که عملاً این گزارش‌ها نمی‌تواند تفاوت چندانی را در بازار خودرو ایجاد کند.

این در حالی است که در کشورهای پیشرفته و صاحب صنعت خودرو اوضاع کاملاً متفاوت است و گزارش منفی کیفیت می‌تواند باعث سقوط فروش یک محصول شود. در این کشورها بررسی کیفی خودروها توسط شرکت‌ها و سازمان‌های غیر‌دولتی و حتی نشریات بررسی می‌شود.

 

برچسب ها :
به اشتراک بگذارید :

نظر شما