فروش خودرو
ثبت نام / ورود
ورود به سایت
ثبت نام نکرده اید ؟ اینجا کلیک کنید
تکمیل ثبت نام
قبلا ثبت نام کرده اید ؟ وارد شوید
قیمت خودرو

«رانا» بهتر است یا «206 اس دی»

دو خودروی رانا و 206 اس دی هر چند از نظر شباهت نزدیک به هم می باشند اما هدف ما از این مقاله که آیا پژو ۲۰۶ بهتر است یا تندرکه ما در ابتدا به طراحی این دو خودرو می پردازیم

پژو 206 با وجود آنکه چندین سال است درایران تولید می‌شود اما نام پژو فرانسه را به همراه خود دارد اما رانا به عنوان سومین خودروی ملی تکیه بر طراحی داخلی زده است.

از آنجایی که نسخه فرانسوی به لحاظ قیمتی، یک سر و گردن از محصولات دیگر شرکت بالاتر بود، تصمیم بر ساخت نمونه‌ای مشابه با قیمتی کمتر گرفته شد.. 

که از طراحی آن به وضوح مشخص است که ایران‌خودرو آن را بعد از موفقیت‌های که از 206 ‌اس‌دی به دست آورده آن در برنامه خود قرار داده است.و اینکه بخوایم بگیم رانا روی یک پلت‌فرم جدیدی طراحی شده، حرف صادقانه‌ای نیست ولی این هم درست نیست که بگوییم رانا همان اس‌دی است. 

در حقیقت رانا با همین هدف روی کار آمده بود تا بازار مشتریان باقی مانده را هدف قرار دهد

نزدیک‌ترین مدل به رانا از بین 206‌ اس‌دی، تیپ V8 است. این دو خودرو دقیقا با یک موتور تولید می‌شوند ولی 206 به دلیل سبک‌تر بودن، اندکی قدرتمندتر است. به همین دلیل هم سرعت نهایی‌اش بیشتر شده و هم شتاب اولیه‌اش. از روی ابعاد طول، عرض و ارتفاع می‌شود فهمید که قدری فضای داخلی رانا بیشتر از رقیب است. اما فضای قسمت بار 206 اس‌دی حدود 50 لیتر بیشتر از حریف ایرانی‌اش است. 

طبیعی است که قیمت 206 اس‌دی V8 بیشتر از رانا باشد. یکی از دلایل ارزان‌تر بودن رانا، ایرانی‌تر بودن آن است. شاسی‌، بدنه، انتقال قدرت و جعبه‌دنده آن همگی ساخت داخل هستند. تفاوت کیفیت نمونه ایرانی با فرانسوی ناگفته پیداست. ولی این را هم باید اشاره کرد که 206های امروزی آنقدرها هم مانند قدیم باکیفیت نیستند در حال حاضر این خودرو در بازار بین 37 تا 38 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. در حالی که رانا قیمتی معادل 30 تا 32 میلیون تومان دارد. 

 

 

برچسب ها : sd 206 ، پژو 206 ، رانا
به اشتراک بگذارید :

نظر شما