فروش خودرو
ثبت نام / ورود
ورود به سایت
ثبت نام نکرده اید ؟ اینجا کلیک کنید
تکمیل ثبت نام
قبلا ثبت نام کرده اید ؟ وارد شوید
قیمت خودرو

روش های خرید خودروها دست دوم

در خرید خودرو های کارکرده 4 روش را باید در نظر گرفت که ابتدا نگاهی کوتاه به مزایا و معایب خرید خودروی کارکرده می اندازیم

خرید خودروی کارکرده برای افرادی که درآمد ماهانه زیادی ندارند و در عین حال پس اندازی در حدود 15 میلیون تومان دارند، گزینه مناسبی میباشد که علاوه بر قیمت کمتر یک خودروی کارکرده، چند نکته مثبت در این رابطه وجود دارد. اول این که خودرو های کارکرده، هزینه بیمه کمتری دارند. دوم، این خودرو ها اصطلاحاً افت قیمت صفر را کرده اند و لذا اگر بخواهید این خودرو ها را مجدداً بفروشید، کمتردچار ضررمی شوید. نکته سوم هم این است که شما در معامله این خودرو ها قدرت انتخاب و چانه زنی بیشتری خواهید داشت. به عنوان مثال، این اتفاق بیشتر زمانی می افتد که شما مستقیما از مالک اقدام به خرید کنید.

اما نکات منفی. اولین و مهم ترین نکته منفی در خصوص خودرو های کارکرده این است که به قول اهالی بازار، این خودرو ها دارای یک تاریخچه پنهان هستند. یعنی شما نمی دانید که این خودرو چگونه نگهداری و تعمیر شده است.  با پیشرفت وضعیت کارشناسی خودرو ها، می توان تا حد زیادی از صحت و سلامت این خودرو ها اطمینان حاصل کرد. نکته منفی دوم این است که در خرید این خودرو ها، احتمالاً مدت گارانتی به اتمام رسیده است. نکته منفی سوم هم مربوط به محدودیت زمانی تامین قطعات یدکی خودرو به خصوص از سوی خودروسازان داخلی است. بر اساس اصلاحیه ی ،خودروسازان داخلی تنها تا 10 سال پس از تولید آخرین شماره یک خودرو، ملزم به ارائه قطعات یدکی آن ها هستند.

برای خرید خودرو های کارکرده به 4 طریق میتوان جستجو کرد

آگهی های روزنامه

جمعه بازار های خودرو

نمایشگاه های خودرو

و در نهایت فضایی مجازی که  امروزه وب سایت ها و اپلیکیشن های موبایل توانسته اند در فضایی غیر رسمی خریدار و فروشنده خودرو های کارکرده را به هم برسانند.مانند اپلیکیشن های دیوار، جاپارک و سایت های همچون جاپارک و باما از مهم ترین موارد هستند. البته در برخی از این فضا ها شاید لازم باشد عضو باشید و حق عضویت بپردازید اما نکته دیگر این است که برخی از این سایت ها امکان معرفی فروشندگان پول لازم و فوری را هم دارند و بدین ترتیب شما می توانید این فروشندگان که احتمالاً با شرایط شما بیشتر راه می آیند را راحت تر پیدا کنید.

که با انتخاب خودروی مورد نظر خود به حساس ترین بخش از فرآیند خرید یعنی تخمین قیمت وارد می شوید. که با اختلاف نظر فروشنده و خریدار نیاز به کارشناسی خودرو دارند .

و چون هم اکنون شرکت های کارشناسی کامل خودرو در کشور جا نیفتاده اند، شما می بایست برای انجام کارشناسی خودرو، به کارشناس بدنه و نیز یک تعمیرکار معتمد مراجعه کنید.

کارشناسی بدنه: کارشناسی بدنه را واحد هایی تحت همین عنوان و یا تحت عنوان کارشناسی رنگ انجام می دهند. نتیجه این کارشناسی نیز در قالب یک فرم تاییدیه، به شما ارائه می شود.

کارشناسی موتور (فنی): مشاهدات ما از بازار نشان می دهد که هم اینک عمده کارشناسی های موتور توسط تعمیرکاران خودرو صورت می گیرد. و نرخ این کارشناسی ها هم بیشتر توافقی است

و در نهایت پس از مشخص شدن نقاط مثبت و منفی خودرویی که می خواهید بخرید، نوبت به تعیین قیمت نهایی می رسد. اگر خود تخصص داشته باشید، می توانید این نرخ را تخمین بزنید و گرنه باید با مراجعه به بنگاهای معاملات خودرو و ارائه نتایج کارشناسی، محدوده قیمت را بپرسید

برچسب ها : خرید خودرو ، فروش خودرو ، خودروهای دست دوم ، خودروهای کارکرده ، خرید خودروهای دست دوم ، خرید خودروهای کارکرده ، فروش خودرو های کارکرده ، فروش خودروهای دست دوم
به اشتراک بگذارید :

نظر شما