فروش خودرو
ثبت نام / ورود
ورود به سایت
ثبت نام نکرده اید ؟ اینجا کلیک کنید
تکمیل ثبت نام
قبلا ثبت نام کرده اید ؟ وارد شوید
قیمت خودرو

کدام بهتر است پراید یا تیبا؟

تیبا و پراید هردو از محصولات به نسبت ارزان‌ قیمت سایپا می باشند، که تیبا به عنوان نخستین خودروی ملی سایپا از سال 87 نظرها را به خود جلب کرد  است  این درحالی است که پراید سالیان سال است که در کشور تولید می شود هرچند که از سال 1389 به بعد تولید این خودرو بر اساس پلتفرم اولیه پراید متوقف شده و بر پایه پلتفرم مشابه، ولی جدیدتر x100 تولید می‌شود.

این روز ها پراید سایپا 131 (یا همان صبای جدید خودمان)، بسته به مدل و آپشن‌ها، درب کارخانه در بازه قیمتی 15 الی 18 میلیون و در بازار آزاد در بازه 14 و نیم تا 17 و نیم میلیون فروخته می‌شود و در برخی موارد قیمت بازار آزاد از قیمت درب کارخانه آن به طرز قابل توجهی کم‌تر است.در حالی که  دستگاه تیبا SX فول با قیمت حدود 20 میلیون از نمایندگی‌ها و با قیمت کمی بالاتر از 20 میلیون از بازار آزاد قابل خریداری است.

تیبای EX را نیز می‌توان با قیمت حدود 21 میلیون از بازار آزاد خریداری کرد. که با توجه به افزایش قیمت خودرو در چند سال اخیر، به نظر می‌رسد «ارزان قیمت» لقب مناسبی برای آن‌ها نباشد.

 

. اما  با توجه به این تاریخچه ، فناوری ساخت پراید را قدیمی‌تر از تیبا دانست، ولی بد نیست بدانید که تیبا زاییده طرحی قدیمی به نام S81 برای طراحی پلتفرم ملی است که در سال 1375 در گروه خودروسازی سایپا آغاز شد، ولی در سال 1387 به سرانجام رسید و در طراحی این پلتفرم از قطعات و طراحی‌های پراید، ریو و تندر 90 استفاده‌شده است. البته این‌که طراحی بدنه تیبا در چشم مخاطب داخلی جدیدتر است و خیابان‌ها هنوز از آن پرنشده است نکته‌ای قابل تأمل برای خریداران است؛ از طرفی قدیمی‌تربودن پراید و اینکه این خودرو امتحانش را پس داده، ممکن است مزیتی قابل توجه به شمار بیاید.

برچسب ها : پراید ، تیبا
به اشتراک بگذارید :

نظر شما