فروش خودرو
ثبت نام / ورود
ورود به سایت
ثبت نام نکرده اید ؟ اینجا کلیک کنید
تکمیل ثبت نام
قبلا ثبت نام کرده اید ؟ وارد شوید
قیمت خودرو

بررسی فنی تخصصی پژو 208 هاچ بک

خودروی 208 در ژوئن 2012 و در فرم‌های بدنه‌ی هاچبک 3 و 5 درب معرفی شد و عنوان سوپرمینی سال 2012 را به خود اختصاص داد. این خودرو با پیشرانه های 1،1.2،1.4 و 1.6 لیتری بنزینی و 1.4 و 1.6 لیتری دیزل. با دو گیربکس 5 یا 6 سرعته ی دستی ساخته شده است.

پژو208 دارایی طراحی زیبا، کیفیت، فضا و تجهیزات. و بسیار اقتصادی نیز هست.

نمونه‌های اولیه‌ی این خودرو هم‌اکنون 4 ساله بوده و مدل فیس لیفت شده‌ی آن با تجهیزات ایمنی بیشتر و طراحی خارجی بهبود یافته و یک تریم GT Line نیز با جزئیات اسپورت تر نیز در سال 2015 عرضه شده بنابراین این خودرو می‌تواند یک گزینه‌ی کارکرده‌ی مناسب باشد.

مدل‌های پایه دارای امکاناتی نظیر ESP، شیشه‌های جلوی برقی، کروز کنترل و قفل مرکزی هستند. در تریم اکتیو شاهد افزوده شدن رینگ‌های آلیاژی، سیستم چندرسانه‌ای با صفحه لمسی، بلوتوث و صندلی‌های عقب تا شدنی هستیم. مدل Allure نیز دارای شیشه‌های دودی، تریم کروم اضافی، چراغ‌ها و برف‌پاک‌کن‌های خودکار و تهویه‌ی دو ناحیه‌ای است درحالی‌که در مدل Feline رینگ‌های 17 اینچی، رادیو DAB، سیستم ناوبری و سقف پانورامیک هم اضافه می‌شود.

نسل نخست پژو 208 مدلی است که تمرکز ما روی آن قرار دارد.

در مدل پایه به گفته مالکان مشکلاتی  وجود دارد نذیر برف پاکن،

که در هنگام فعال شدن، برف‌پاک‌کن‌ها می‌توانند لرزش‌های شدیدی در روی شیشه‌ی جلو داشته باشند. به نظر می‌رسد که بهترین راه‌حل استفاده از نمونه‌های افترمارکتی است.

و در سیستم چندرسانه‌ای صفحه لمسی می‌تواند بدون هیچ دلیلی از کار بایستد. با خاموش کردن آن معمولاً مشکل حل می‌شود اما همیشه این‌گونه نیست.

همچنین برخی مالکان اشاره کرده‌اند که لنت‌های ترمز پس از حدود 8 هزار کیلومتر نیاز به جایگزینی دارند.

سیستم تعلیق جلوی 208 می‌تواند بکوبد که این مورد معمولاً به خاطر محل قرارگیری بوش بالایی در یکی از جذب‌کننده‌های شوک است که باید جایگزین شود.

و در کابین با وجود فرمان کوچک که پایین‌تر از نشان‌دهنده‌ها قرار گرفته می‌توانید طراحی داشبورد را هم دوست داشته باشید و هم از آن متنفر شوید. اما این بخش به خوبی ساخته شده و نمای خوبی دارد اگرچه که دسترسی به بخش عقب در نمونه‌های 3 درب کار پرزحمتی است. صندوق‌عقب حجم 285 لیتری دارد (با تا شدن صندلی‌ها این مقدار به 1076 لیتر می‌رسد) که اگرچه در رتبه اول کلاس نیست اما فضایی برجسته محسوب می‌شود.

پیش از این 7 فراخوان برای 208 انجام شده که دلگرم کننده نیست. اولین فراخوان در جولای 2012 بوده که برای کاپوت خودرو انجام شده است. دو ماه بعد نیز به علت مشکلات ترمز فراخوان بعدی صورت پذیرفته است.

اشکالات مربوط به ESP نیز باعث فراخوان در دسامبر سال 2012 شدند درحالی‌که نشت سوخت منجر به فراخوان دیگری در فوریه 2014 گردید. فراخوانی دیگر در همان زمان برای نقص سیستم تعلیق نیز انجام پذیرفت. ششمین فراخوان در می 2014 صورت پذیرفت و آخرین فراخوان نیز به نگرانی از نقص ساب فریم‌ها مربوط می‌شد.

برچسب ها : بررسی فنی و تخصصی ، پژو 208-peujeot 208 ، هاچ بک
به اشتراک بگذارید :

نظر شما